ضيافت دوم: کلام ها

ضیافت دوم: خلاقیت ـ معماری

خلاقیت البته مفهومی گسترده است، و تنها حوزه ی معماری و حتی هنر را در بر نمیگیرد. اما این واژه در حوزه ی معماری داستانی غریب دارد: تا وارد اقلیم معماری می شویم، همه از آن سخن می گویند، در مدارس معماری در صدد آموزش آنند، معلمان ما را به داشتن اش فرا می خوانند، و........  اما کمتر پیش آمده تا معنا و مفهوم آن را در قلمرو معماری بکاویم و نمایان کنیم. از دیگر سو، خلاقیت را اگر جوهره یا یکی از اصول اساسی همه ی هنرها بدانیم، تعبیر "خلاقیت ـ معماری" از اقلیمی میانه ی "خلاقیت" و "معماری" و تا ثیر و حضور دووجهی  آنها خواهد گفت.

..................

حال، به سخن میهمانان و همراهان ضیافت دوم خانواده ی معماران وبلاگ نویس گوش می سپاریم:

                            

نصیر زرین پناه  ـ  سیاوش کرباسی   ـ  کورش رفیعی  ـ  پوریا پارسا  ـ  مرتضی میرغلامی 

الهام علوی زاده  ـ محمد باغبان فتوت  ـ  احمد رضا سلیمانی  ـ  آزاده شاهچراغی   

 ‌زهرا غیور ـ  محسن کمالی ـ  پوراسماعیل، فضلعلی  ـ سارا ثابت  ـ مهرو 

محمد رضا شیرازی ـ علی رضا تغابنی  ـ بختیار لطفی  ـ کمال یوسف پور

نینا شاهرخی  ـ خشایار کاشانی جو  ـ  فراز  ـ حسام عشقی  ـ ایمان رئیسی

 

/ 28 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پوريا پارسا

ممنون از پایه گذار ضیافت دوم و ممنون از آقای رفيعی که قصور من رو در خبردادن جبران کردن. اميدوارم روز به روز اين محفل مجازی فرهنگی گرم تر و به حضور اساتید پیشکسوت تر هم مزین بشه.

مهرو

سلام دوست عزيز من هم در این ضیافت خلاقيت شرکت کردم. موفق باشيد

کورش

جناب شيرازی بايد عرض کنم موضوع جالبی انتخاب کرده ايد چرا که برخی از دوستان علاوه بر نوشته ها ، در نحوه ی ارائه نيز خلاقيت به خرج داده اند .

فضای رويداد

با سلام. آقای شيرازی همانطور که می دانيد دعوتتان اجابت شد. يه يک نکته مهم می خواستيم اشاره کنيم و آن اينکه شما به نوشته ها به صورت آدرس وبلاگ لينک می دهيد اين باعث خواهد شد در دراز مدت و آپ دیت شدن متون در آرشیو قرار گیرند ولی اگر به پست هر نوشته لینک بدهید همیشه مطالب قابل دسترسی خواهند بود. ما در وبلاگ به همان صورتی که گفتیم لینک داده ایم. موفق و پایدار باشید.

شیرازی

ممنون از تذکر مهمتان. انجام شد. باز اگر مساله ای بود بفرمایید.

نينا شاهرخی

هرچند هنوز فرصت نکرده ام تمام نوشته ها را بخوانم. اما با خواندن آنهایی که توانستم، احساس بسيار خوبی پيدا کرده ام. داشتم فکر می کردم که چه خوب که اين اتقاق ضيافت افتاد و چه خوب که همه از آن استقبال کردند. ما، همه ما، بی شک در هر زمينه ای واجد استعدادهای بالقوه بسياری هستيم. اميدوارم که اين ضيافت ها ادامه پيدا کند و به تدريج منجر به شکل گيری اتفاقات ناب و خلاقانه (!) باشد. آمين.

سميرا شالچی

سلام.خسته نباشيد. مي شه در مورد اين ضيافت يك توضيحي براي من بدين!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خيلي ممنون