پیشنهاد

      

چند روزی است که از ضیافت معمارانه ی دوست وبلاگی ام، کورش رفیعی می گذرد و این کار رونقی را به جمع محدود وبلاگ نویسان معماری داده است. به گمان من تداوم این کار برای ما سودهای بسیاری دارد: یک موضوع را برجسته می کند، ما را وا می دارد تا به آن بیاندیشیم، مشق تألیف کنیم، و یا حداقل دغدغه ی تألیف  بیابیم و ...

 

بنابراین با ترس و اضطراب، و البته امید، پیشنهاد می کنم تا:

1ـ هر 2 ماه موضوعی را انتخاب کنیم. (6 موضوع در سال)

2ـ سر هر 2 ماه مطالب منتشر شوند و موضوع بعدی ارائه شود.

3ـ هر فردی در وبلاگ خودش مطلبش را بیاورد، و مدیر کار و دیگران تنها به آن لینک دهند.

4 ـ برای انتخاب موضوع پیشنهاد دوستان ارائه گردد.

5 ـ کارخیلی ساده برگزار شود، البته ساده از نظر شکل و کمیت، و نه کیفیت.

6ـ مطلب هم قرار نیست تا مقاله و متن خیلی کار شده ای باشد. تنها اشاره ای، یا تأملی، یا نقل قولی در باب موضوع هم کافی است.

6 ـ من برای مدیریت این کار رفیعی را پیشنهاد می کنم، (اگر بپذیرند) چون هم بزرگتر مایند و هم مبدع قضیه. انتخاب موضوع هم از میان پیشنهادها به عهده ی ایشان باشد.

7ـ برای شروع کار هم تنها توافق 5 ـ 6  نفر کافی است، اگر چه به نظرم خیلی ها اعلام آمادگی خواهند کرد.

 

من منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم.

/ 17 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرش پوراسماعيل

سلام و عرض احترام حرکت بسيار خوبی شروع شده و به نظرم بيش از هرچيز به قول کمال، مقبوليت آقای رفيعی هم در اقبال عمومی به موضوع بسيار تاثير گذار بوده. من هم شخصا با اين پيشنهاد موافقم که هر دو ماه سر يک موضوع ویژه مباحثی شکل بگيرد و حتی معتقدم دامنه اين موضوعات می تواند بسیار فراتر رفته و از کلیشه ها رها شود. حتی نحوه ديد ما به معماران، کارهای معماری و یا بحث پیرامون یک کتاب هم می تواند تجربه نوینی باشد. مساله اینجاست که سوژه مورد بحث باید جذابیت کافی برای عموم معماران داشته باشد. از طرفی هم توجه پیشکسوتها و بزرگترهای این حوزه به قضیه باعث گرم تر شدن محفل خواهد شد. اميدوارم اولين تجارب ما از اين تشکل مجازی همراه با موفقيت باشد تا همگی از نتيجه کار هم خشنود و از خواندن مطالب هم دلگرم شويم.

سياوش

پيشنهاد بسيار خوبی است. هرچند به قول کوروش خان رفيعی به يک جمع بندی برسيد. ( منظورم قديمی ها و بزرگان و اهل فوت فن وبلاگ نويسی معماری است) سايه شما از سر ما کم نشود.

سياوش

چه خوب ، حالا که نظر تا تاييد شما نمايش داده نمی شود به عنوان يک اظهارنظر خصوصی بخوانيدش و پاکش کنيد. سپاسگزارم.

شيرازی

دوست عزيز آرش! نگرانی من از این که نظرتان ممکن است از سوی برخی نوعی اهانت تلقی شود، باعث شد تا تاییدش نکنم. امیدوارم که حساسیت من را درک کنید!

نصیر زرین پناه

من موافقم. هم با پیشنهاد و هم با انتخاب کورش رفیعی برای مدیریت.

م.ميرغلامی

سلام باید بشینم از اول قضیه رو بخونم ببینم چی بوده ولی با هر نوع کار گروهی گفتمانی تبادلی کل کلی قویا (به قول دکتر مفیدی که فکر کنم همون ترجمه استرانگلی هست) موافقم! ممنون از پیشنهاد

آرش

به هر حال اينم نظر من بود. از شما که هحيط های ديگری را تجربه کرديد بيشتر توقع داشتم

کورش

سلام من هم یک پيشنهاد دارم .لطفن بپذيريد.

وحيد

سلام پيشنهاد جالبی است. نوشتن مقالات اينگونه به اين دليل که از حساسيت مخاطبان زياد برخوردار است و نقد فراگير آن موجب ارتقای سطح وبلاگها و به تبع آن ارتقای معماری کشور خواهدشد. پيروز باشيد.